Informacje o inwestycjach miasta Dęblin

Lotniczy Dęblin

News

RSS

Entry № 1 (1 of 7) More entries | Last |

Dęblińscy przedsiębiorcy rozmawiali o możliwościach rozwoju

14.10.2014, 13:18:06

Ponad 50 przedsiębiorców wzięło udział w „Targach dla Przedsiębiorczych i Inwestorów”, które odbywały się w Dęblinie w dniach 3 i 4 października. Przez dwa dni przedstawiciele biznesu wymieniali doświadczenia i dyskutowali o możliwościach rozwoju. Nie zabrakło także akcentów artystycznych.

Prezentacja oferty inwestycyjnej Dęblina oraz jego potencjału rozwojowego, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na działalność, współpracy nauki z biznesem czy prezentacja oferty dęblińskich firm to główne punktypaneli dyskusyjnych, w których brali udział uczestnicy targów. Oprócz przedsiębiorców, gościnnie w targach uczestniczyli również: Tomasz Małecki, prezes Lubelskiego Parku Naukowo – Technologicznego, Krzysztof Bartuzi – zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, a także zaprzyjaźnieni samorządowcy szczebla powiatowego i gminnego, przedstawiciele wojska i kościoła.

Panel poświęcony naszemu miastu poprowadzili burmistrz Stanisław Włodarczyk, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Dariusz Wojdat oraz Wiesław Brodowski – wiceprezes Lubelskiego Klubu Biznesu. Zebrani mogli zapoznać się z dostępnością terenów inwestycyjnych w naszym mieście, oraz podyskutować na temat szeroko rozumianej promocji terenów pod inwestycje z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Mechanizmy, ofertę i szanse współpracy na linii administracja publiczna – przedsiębiorcy - nauka przybliżyli zgromadzonym Agnieszka Majewska – Grobel, dyrektor ds. handlowych Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A., Waldemar Kozicki, dyrektor Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1, oddział w Dęblinie oraz dr Michał Burek, prorektor ds. kształcenia i studenckich Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

Uczestnicy targów mogli także zapoznać się z możliwościami pozyskiwania środków zewnętrznych w najbliższej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014- 2020, jak również z historią i ofertą trzech dęblińskich firm: AGBO, Kalnex i Elektromex.

W trakcie targów połączyliśmy się za pomocą telemostu z Enrico Cordiale, prezesem Fundacji Polsko – Włoskiej, oraz przedsiębiorcami z Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego, którzy opowiedzieli o wsparciu, jakie uzyskali dzięki współpracy z gdyńskim samorządem.

Drugiego dnia targów powołano do życia Dęblińską Radę Przedsiębiorców przy Burmistrzu Miasta. Zaprezentowano także po raz pierwszy piosenkę promocyjną „To jest Dęblin”, nagraną przez lokalnych muzyków, związanych z zespołami Bloom i Bleach. Wisienką na torcie tego dnia był koncert zespołu Oddział Zamknięty, który przez ponad godzinę bawił publiczność na targowisku miejskim, prezentując najbardziej znane przeboje legendarnej grupy.

„Targi dla Przedsiębiorczych i Inwestorów” zostały zorganizowane w ramach projektu pn. „Marka Lotniczy Dęblin narzędziem promocji gospodarczej miasta i regionu”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa II Infrastruktura Ekonomiczna, Działanie 2.4 Marketing Gospodarczy Schemat B.

Online Event Converage

Urząd Miasta Dęblin
ul. Rynek 12, 08-530 Dęblin
Tel.: +48 81 883 00 01, fax: +48 81 880 19 11
E-mail:
www.deblin.pl

RPO

The project is co-funded under the European Regional Fund within the Regional Operational Programme of the Lubelskie Voivodeship for the years 2007-2013